Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ech wy katolicy zakłamani, a w czymże lepsi jesteście od tych, którzy żyją i bez ślubu kościelnego, w czymże lepsze są te wasze dzieci ślubne. Cóż za obłuda wychodzi z tego waszego katolicyzmu niedzielnego, gdzie gąbki wasze tak szeroko się otwierają aby przyjąć komunię, po czym gdy z kościoła wyjdziecie te wasze gąbki jeszcze szerzej się otwierają aby ocenić kto z kim, gdzie i kiedy.Ale moralność z Was bije jaśniejąca, bo w pierwszym rzędzie się stało i każdy widział jaki to ze mnie przykładny katolik. A w du*** mam ten Wasz zakłamany katolicyzm!!! Ale moralni są wszyscy niezmiernie, wtedy gdy im jest to wygodne, chorągiewki na wietrze. A któż z Was o ojcowie jest pewien, że to dziecko ślubne jest Wasze? i co to w ogóle zmienia, czyż ojcem nazwiemy "zapładniacza", czy też tego, który wychowa. Na pokaz to wszystko, na pokaz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ech wy katolicy zakłamani, a w czymże lepsi jesteście od tych, którzy żyją i bez ślubu kościelnego, w czymże lepsze są te wasze dzieci ślubne. Cóż za obłuda wychodzi z tego waszego katolicyzmu niedzielnego, gdzie gąbki wasze tak szeroko się otwierają aby przyjąć komunię, po czym gdy z kościoła wyjdziecie te wasze gąbki jeszcze szerzej się otwierają aby ocenić kto z kim, gdzie i kiedy.Ale moralność z Was bije jaśniejąca, bo w pierwszym rzędzie się stało i każdy widział jaki to ze mnie przykładny katolik. A w du*** mam ten Wasz zakłamany katolicyzm!!! Ale moralni są wszyscy niezmiernie, wtedy gdy im jest to wygodne, chorągiewki na wietrze. A któż z Was o ojcowie jest pewien, że to dziecko ślubne jest Wasze? i co to w ogóle zmienia, czyż ojcem nazwiemy "zapładniacza", czy też tego, który wychowa. Na pokaz to wszystko, na pokaz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ech wy katolicy zakłamani, a w czymże lepsi jesteście od tych, którzy żyją i bez ślubu kościelnego, w czymże lepsze są te wasze dzieci ślubne. Cóż za obłuda wychodzi z tego waszego katolicyzmu niedzielnego, gdzie gąbki wasze tak szeroko się otwierają aby przyjąć komunię, po czym gdy z kościoła wyjdziecie te wasze gąbki jeszcze szerzej się otwierają aby ocenić kto z kim, gdzie i kiedy.Ale moralność z Was bije jaśniejąca, bo w pierwszym rzędzie się stało i każdy widział jaki to ze mnie przykładny katolik. A w du*** mam ten Wasz zakłamany katolicyzm!!! Ale moralni są wszyscy niezmiernie, wtedy gdy im jest to wygodne, chorągiewki na wietrze. A któż z Was o ojcowie jest pewien, że to dziecko ślubne jest Wasze? i co to w ogóle zmienia, czyż ojcem nazwiemy "zapładniacza", czy też tego, który wychowa. Na pokaz to wszystko, na pokaz
Po kilku wcześniejszych postach myślałam, że już bardziej beznadziejnie pisać się nie da. A jednak... Co Gościu chciałeś wyrazić tym postem, do kogo jest adresowany i kto jest Twoim lekarzem prowadzącym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wam powiem tyle nie znacie go, nie komentujcie. Jego już dawno powinni wywalić może większość jest za nim ale ja nie, wystarczy że mi cyry odwalił w domu podczas kolędy wielce obrażonego udaje a po całej rzeczycy chodzi i o tym że czemu mi takie cyry w domu opowiada. Nie wierzcie w to co mówią bo nic nie wiedzą bo ksiądz dobry to czy tamto. Mam te 17 lat ale wiem jaki on jest co robi kiedyś byłem za nim lecz się myliłem i miałem rację. Może i chodzę do kościoła bo wierzę w Boga ale nigdy on nie był normalny. Skoro nic o nim nie wiecie to stulić paszcze bo naprawdę bronicie go a on swoje. Nie dawno się spaliła stara plebania a kto widział pieniądze z odszkodowania myślicie na co poszła skoro na płot woła i zadłużenia ma....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wam powiem tyle nie znacie go, nie komentujcie. Jego już dawno powinni wywalić może większość jest za nim ale ja nie, wystarczy że mi cyry odwalił w domu podczas kolędy wielce obrażonego udaje a po całej rzeczycy chodzi i o tym że czemu mi takie cyry w domu opowiada. Nie wierzcie w to co mówią bo nic nie wiedzą bo ksiądz dobry to czy tamto. Nie jestem pełnoletni wiem ale wiem jaki on jest co robi kiedyś byłem za nim lecz się myliłem i miałem rację. Może i chodzę do kościoła bo wierzę w Boga ale nigdy on nie był normalny. Skoro nic o nim nie wiecie to stulić paszcze bo naprawdę bronicie go a on swoje. Nie dawno się spaliła stara plebania a kto widział pieniądze z odszkodowania myślicie na co poszła skoro na płot woła i niby zadłużenia ma .... skoro ma to gdzie te pieniądze co zbierane były gdzie są. Na pewno prze........ł Skoro takie z was cwaniaki że mówicie o nim rzeczy że dobry a do kościoła wcale jak np ta zarzeczna a dokładniej tzw rada parafialna chodzi raz na rok nawet nie bo wcale nie chodzi tylko jak trzeba coś powiedzieć to rżnie cwaniarę a tak naprawdę widzi księdza tylko jak jest u niej po kolędzie. Pomyślcie osoby mieszkające w rzeczycy było tyle składek a gdzie są te pieniądze skoro zadłużenia gdzie. Pomyślcie logicznie stare babki bronią bo stare zawsze tak a kija wiedzą.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkowniku xD weź ogarnij tą swoja wypowiedź, bo kompletnie nie można zrozumieć tego bełkotu. Masz 17 lat, ale nie uważasz, że to wstyd nie potrafić używać znaków interpunkcyjnych? Weź to napisz jakoś bardziej po polsku, bo naprawdę nie wiadomo co tam nasmarowałeś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaczynam się bać, bo dotarło do mnie że takie xD to przyszłość narodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leśny duch napisał:
Użytkowniku xD weź ogarnij tą swoja wypowiedź, bo kompletnie nie można zrozumieć tego bełkotu. Masz 17 lat, ale nie uważasz, że to wstyd nie potrafić używać znaków interpunkcyjnych? Weź to napisz jakoś bardziej po polsku, bo naprawdę nie wiadomo co tam nasmarowałeś.
Weź go zostaw, niech idzie spać. Nie łudź się, że jak Ci zacznie tłumaczyć, o co mu chodziło, to cokolwiek zrozumiesz. A jak ktoś obcy to przeczyta, to każe nam wieś ogrodzić, bo strach tu trafić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może ktoś przesłąć link albo chociaż nazwę tego programu?? W którym to była nasza zacna Parafia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
vcg napisał:
może ktoś przesłąć link albo chociaż nazwę tego programu?? W którym to była nasza zacna Parafia
mówisz, masz: http://www.tvp.pl/lublin/reportaze/zdarzenia-magazyn-reporterow/wideo/10-stycznia-2011/3783347
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając waszych wypowiedzi sam nie wiem co myśleć. Wydaje mi się że problemem nie jest ksiądz tylko my - członkowie tej parafii. Umiemy tylko opluwać się na wzajem, a nie potrafimy normalnie porozmawiać. To co zrobili z księdzem i plotki jakie na jego temat rozpowszechniają to jest kpina. Kto widział go pijanego - wierzymy bo ktoś tam na drodze czy pod sklepem tak powiedział ? Nieprawdaż że to trochę dziwne ? Nie można było tego rozwiązać w jakiś cywilizowany sposób, a nie nagłaśniać to w taki sposób i robiąc z kogoś alkoholika choć tak na prawdę może nim nie być ? Poczekajmy na decyzję sądu biskupiego i wtedy się wypowiadajmy. Jak na razie księdzu nie zabroniono nauczać religii, a jedynie zawieszono mu taką możliwość do końca stycznia. Poczekajmy na dalsze decyzje, a nie od razu mówimy że jest najgorszy z możliwych. Jakoś przez te kilka lat przez które był w naszej parafii nie było żadnego problemu. A teraz nagle stał się wielki problem. Zgadzam się z Beatą Chmielewską że nie powinniśmy się wtrącać w czyjeś życie prywatne bo to nie nasza sprawa, każdy decyduje o sobie. Jednak postępowanie tej osoby jest trochę nie na miejscu - nie robi się tego w ten sposób. Problemem naszego księdza było to ze od samego początku chciał wszystkim zaufać, nikogo nie dzielić na gorszych czy lepszych. A jak się komuś da palec to weźmie całą rękę i niektórzy to w podły sposób wykorzystali. Wykorzystali jego łatwowierność i wiarę że każdy człowiek jest dobry. I tak na prawdę nie powinniśmy się czepiać księdza i robić z niego nie wiadomo kogo tylko porozmawiać między sobą o tym co my zrobiliśmy złego. Bo wina zawsze jest gdzieś po środku. można by tak pisać wiele, i można by wiele tematów poruszyć - na temat parafii, szkoły, i jeszcze wielu innych ale nie o to chodzi by kogoś tutaj zgnoić i zmieszać z błotem. Problem w szkole jest - i tym problemem nie był ksiądz, nie jest tym problemem pani dyrektor - problemem jest podział jaki teraz nastąpił w szkole.Na zwolenników księdza i na jego przeciwników. Podział który nastąpił przez tak naprawdę błahy problem, że dzieci nie potrafią pacierza. A ja zapytam - Kto ma dzieci uczyć pacierza ? Ksiądz ? Ksiądz może im jedynie uświadomić niektóre podstawowe prawdy. OD tego żeby nauczyć dzieci pacierza są rodzice. Przynajmniej z tego co ja pamiętam pacierza uczyłem się razem z rodzicami. i tak powinno być. Bo nie o to chodzi żeby coś wyklepać na pamięć, a o to żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. To że ktoś umie wszystkie możliwe modlitwy na pamięć nie znaczy że jest jakimś ekstra katolikiem. Pacierz jest po to żeby go odmawiać z całą rodziną na cześć i chwałę Bożą a nie po to żeby pójść do pierwszej komunii. I kończę bo nie ma sensu wiele pisać. Moja prośba jest jedna - zastanówmy się najpierw nad sobą, a dopiero potem opluwajmy innych. A odnośnie naszego księdza - poczekajmy na decyzję sadu biskupiego oraz na dowody - bo jak na razie są to tylko pomówienia i plotki a nie fakty. Za błędy i brak przecinków w niektórych miejscach przepraszam PS Po ostatnich decyzjach nikt nie wygrał ani nie przegrał. Przegrała nasza parafia i nasza miejscowość, która kolejny raz udowodniła, że nie potrafimy docenić tego co mamy i potrafimy zawsze zrobić z nas podłych ludzi. Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku. Oby był lepszy niż do tej pory dla naszej parafii i miejscowości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leśny duch napisał:
Użytkowniku xD weź ogarnij tą swoja wypowiedź, bo kompletnie nie można zrozumieć tego bełkotu. Masz 17 lat, ale nie uważasz, że to wstyd nie potrafić używać znaków interpunkcyjnych? Weź to napisz jakoś bardziej po polsku, bo naprawdę nie wiadomo co tam nasmarowałeś.
Stachura również interpunkcji nie używał,chodzi o przesłanie czy czepianie się zasad?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzi dokładnie o to
leśny duch napisał:
Weź to napisz jakoś bardziej po polsku, bo naprawdę nie wiadomo co tam nasmarowałeś.
Jeśli rozumiesz co xD napisał, to gratuluje, mi ciężko to ogarnąć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ks. jest bardzo dobry, a że pije to jego sprawa bo to jest człowiek jak każdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i widzę, że nikt nikogo nie przekona. Przeciwnicy księdza będą dalej przeciwnikami, zwolennicy - zwolennikami, a trole - trolami. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniami osoby Gość, ale chyba nie ze wszystkimi. Na pewno wadą jest kłótliwość i brak woli do współpracy mieszkańców. I to odkąd pamiętam. Była szansa zostać gminą, mieć drogę przez Owczarnię do Kraśnika i temu podobne rozwiązania. Nie nastąpiło to, bo nie ma woli współpracy mieszkańców i podstawowej umiejętności konstruktywnego dialogu. Zamiast rozważyć korzystne dla większości rozwiązania mieszkańcy wolą drapać się po twarzach, podkładać sobie świnie, tworzyć "bajdy", niż logicznie przekazać swoje rację czy propozycje na zebraniu. Widać to nawet po tym forum. To z czym się się z Gościem nie zgadzam, to stwierdzenie, że obecne problemy księdza to brak znajomości pacierza u kogoś tam. Sądzę, że ktoś na stałe wykorzystuje wszelkie możliwości, żeby obecnemu księdzu zaszkodzić, przynajmniej spowodować poczucie, że ten ksiądz nie radzi sobie z problemami. Gdyby problemem był sam pacierz, to zostało by to załatwione pomiędzy rodzicami, dzieckiem i księdzem. A tak znowu walczy cała wieś. Gołym okiem widać, że ktoś dolewa oliwy do ognia i wykorzystuje kłótliwość mieszkańców do osiągnięcia tego, co nie udało się jemu wcześniej. I pewnie będzie tak robił dalej, bo to wynika z jego charakteru. To, czy w tej wsi coś się zmieni zależy od tego, czy większość mieszkańców potrafi powiedzieć "Dość!" Dość tych kłótni, wojen i wojenek. Za dużo tracimy i powinniśmy zacząć budować zgodę. Tylko do tego potrzeba dużo rozsądku i dobrej woli. A to w Rzeczycy bariera ogromna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
ks. jest bardzo dobry, a że pije to jego sprawa bo to jest człowiek jak każdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kto nie pije-bez picia nie ma życia. Więcej niż pewne,że pije wodę,herbatę,kawę...,winko i może coś z mocniejszych trunków,ale zawsze w ograniczonych ilościach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A teraz taka rzecz. Nie wiem czy wszyscy się orientują że niektóre z waszych wypowiedzi są ścigane prawnie(art212par.2kk).To tak pod rozwagę co niektórych...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze,że za stawianie komuś nieprawdziwych zarzutów,oskarżanie czy rozsiewanie plotek ponosi się konsekwencje. Czy wszyscy o tym wiedzą-mam wątpliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maria SZymańska największy bimbrownik w Rzeczycy całkiem niezłe wino robi - pilem polecam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisano 14 styczeń 2011 - 08:06 #379 Maria SZymańska największy bimbrownik w Rzeczycy całkiem niezłe wino robi - pilem polecam
Skoro taki mądry jesteś to podpisz się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...